Кифлички с какао




Описание на рецептата

Кифлички с какао!
Точно те ме откъснаха за кратко от заливащите ни новини, за съжаление напоследък, все негативни.
Пролетта дойде с цялата си цветност и красота, но в душите ни е свито…сякаш се лутаме между късна есен и тежка зима.
Вярвам, че ще преминем и през това.
Всички трябва да вярваме и да пуснем пролетта в душите и сърцата си.

Чета, че много хора се чудят какво да правят повреме на карантината.
Сега е времето да направите всичко онова, за което все не оставаше време.
Аз не се оплаквам от липса на задачи.
Детето не е на училище, училището е вкъщи и уроците отнемат почти целия ми ден.
След времето с детето и ученето, влизам в кухнята.
Моята глътка свеж въздух.
Така се родиха тези цветни Кифлички с какао.

Пухкави, ухаещи на козунак и така цветни.
Като пълнеж добавих шоколад и локум.
Препоръчвам ви рецептата.
За приготвянето им използвах продуктите на Биосет.
Ако все още не сте посетили страничката на Биосет във фейсбук ТУК.

 

Съставки
Стъпки за изпъление
1

 

 

Приготвяте нужните продукти.

 

2

В друга купа се слагат фруктозата и яйцата.
Вместо захар използвам фруктоза, тя е изключително подходяща за печива като козунаци и кифлички.
Тя е 1,7 пъти по-сладка от обикновената захар.
Спомага за пухкавостта на тестените изделия, това я прави идеална за козунак.

3

Добавете ваниловата захар и разбъркайте добре.

4

Имаме всички компоненти за омесване на тестото.

5

Преди да сложите млякото и маслото към тестото сложете лимонената кора.

6

Омесете меко и еластично тесто.
Разделете го на две равни части.
Към едната добавете какаото.

Оставете тестото да почива.
Знаете, трябва да стане двойно.

7

Когато втаса добре, разточете първо светлата част.
Намажете с масло и внимателно поставете какаовото тесто отгоре.
Нарежете, поставете пълнеж по желание.
Навийте кифличките.

8

Покрийте тава с хартия за печене.
Поставете кифличките.

Разбийте жълтъка и намажете кифличките.
Поръсете ги със сусам.
9

Нека си починат за 30 минути.
Изпечете ги в топла фурна на 200 градуса до готовност.
При мен отне 30 минути.

Абонамент

Въведете вашия email адрес, за да се абонирате за нашия сайт и да не пропуснете някоя от следващите рецепти!

Финални думи

Ухае на пекарна.

Много се харесаха, още топли ги нападнахме.

Решено е!
Ще ги правя отново за Великден, тези козуначени кифлички са супер.

 

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Подобни рецепти